Kendrick Lamar – HUMBLE.

Autor: Szymon Baczyński

Czy naprawdę ktoś liczył na powtórkę z To Pimp a Butterfly albo good kid, m.A.A.d city? Nie z nim te numery. Kendrick Lamar zaprezentował najnowszy, nieobliczalny singiel pt. "HUMBLE.". Przekaz jest krótki i zwięzły – mógłbym spocząć na laurach, ale raz jeszcze pokażę wam kto tu gra główną rolę. Już tydzień wcześniej Kendrick kipiał pewnością siebie przy okazji "The Heart Part 4" – ,,How many leaders gon' tell you the truth after me?" – tym razem pośród gorzkich ironii i dobitnych stwierdzeń raper odnajduje się w podobnym charakterze – ,,If I quit this season, I still be the greatest".

Jeśli mamy już szukać analogii pomiędzy "HUMBLE." a dotychczasowymi dokonaniami, to niemal pewne, że w odniesieniu do potencjalnie nadchodzącego albumu utwór trafi do zupełnie innej rzeczywistości i nabierze nowego sensu podobnie jak działo się kawałkami promującymi poprzednie wydawnictwa ("Backseat Freestyle" czy "The Blacker the Berry").

Jakkolwiek na naszych oczach uszach pisze się historia hip-hopu XXI wieku i chyba to jest w tym wszystkim najbardziej ekscytujące. A żeby tego było mało… ,,April the 7th" coraz bliżej!