Drake ft. Black Coffee & Jorja Smith – Get It Together

Autor: Szymon Baczyński

Powrócił najbardziej solipsystyczny artysta jakiego widziała scena muzyczna. Tyle tylko, że nie jest w tym już tak nieznośny jak na zeszłorocznej płycie Views. More Life Drake'a bardziej przywołuje na myśl czasy Take Care, jednak Kanadyjczyk realizuje tu zupełnie nowy pomysł na swoją twórczość. Można stroić sobie żarty z tego jak nachalnie wpycha nam nie album, nie mixtape, a playlistę. Jakkolwiek jest to świadomą odpowiedzią na współczesny sposób konsumowania muzyki na świecie za pośrednictwem serwisów streamingowych.

Drejkowa playlista posiada 80 minut długości, kilkunastu producentów, gościnne zwrotki, teksty rapowane, teksty śpiewane – to nic nowego. Tym razem raper wcielił się natomiast w rolę gospodarza, usuwając się w cień gdy za mikrofon łapią Sampha czy Skepta. To po części wyjaśnia ten nowatorski format. W tym wszystkim przed szereg wybija się utwór "Get It Together", w którym Aubrey Graham również gra rolę drugoplanową, pozostawiając plac młodej Jorji Smith i południowoafrykańskiemu producentowi Black Coffee

Egzotyczny vibe niecodziennego gościa świadczy o muzycznej różnorodności kulturowej, którą gospodarzowi również zdumiewająco dobrze udało się ukazać na nowym materiale. Pozostaje tylko zanurzyć się w More Life lub po prostu zapętlić fenomenalny "Get It Together". Od tego pulsującego podkładu, rozkosznego wokalu Jorji i idealnie wpasowanego instrumentarium, w uszy robi się po prostu cieplej.