Idzie wiosna! Nowa ramówka w Radiu LUZ!

Autor: Marcin Tomaszewski

Śnieg i ujemne temperatury znikają z wrocławskiego horyzontu – tym samym jest miejce na wiosenne zmiany! 

Na 91,6 fm usłyszycie kilka nowych audycji autorskich, w pasmach ramówkowych pojawią się nowe głosy, zmieni się też układ programów weekendowych.

Pełny kształt ramówki znajdziecie ->TUTAJ<-

Nowe audycje:

0-1 do przerwy: Dogrywka / czwartek 15-16 / redakcja sportowa

Naturalne przedłużenie obecnej od dawna na naszej antenie niedzielnej audycji "0-1 do przerwy". Poza cotygodniowym podsumowaniem wydarzeń sportowych, w czwartki będzie czas na dodatkowe dyscypliny, dokładniejsze analizy i długie rozmowy z zawodnikami. Jeszcze więcej sportu na 91,6 fm!

Wolny wybór / czwartek 23-24 / redakcja muzyczna

Co tydzień o tej porze usłyszycie różne i totalnie osobiste wybory członków redakcji muzycznej. Godzinna playlista złożona z materiału jednego artysty lub gatunku. Spodziewajcie się wszystkiego, dosłownie!

Przepis na Wrocław / sobota 10-12 / Filip Mitura

Wrocław to miasto pełne niesamowitych miejsc, ciekawych ludzi i niecodziennych atrakcji. W programie "Przepis na Wrocław" postaram się odpowiedzieć na takie pytania jak: Gdzie pójść? Co ciekawego zobaczyć? Czego posłuchać? Co dobrego zjeść?, czy po prostu – Co ze sobą zrobić w najbliższych dniach we Wrocławiu? Uwierzcie mi – w tym mieście wręcz nie wypada się nudzić.

Orkiestrofon / niedziela 10-11 / Asia Kołodziejska

Czas na dawkę porządnej symfoniki w Akademickim Radiu Luz. Co tydzień proponujemy najlepsze wykonania, nowości i trochę historii muzyki w totalnie nieakademickiej odsłonie. W Orkiestrofonie nie dzielimy muzyki na poważną i rozrywkową, ale jedynie na dobrą i złą. Co więcej, nie gadamy za dużo, bo dobra muzyka obroni się sama.

Związki na LUZie / niedziela 11-12 / Anna Paluszak, Jacek Rydlewski

Żyjąc swoim życiem często nie zdajemy sobie sprawy z funkcjonowania pewnych psychologicznych praw i zależności, którym na co dzień podlegamy. Na ogół nie jesteśmy ich świadomi i właśnie dlatego niektóre sytuacje nas zaskakują tworząc problemy. Rozwiązania mogą być w innym miejscu niż często podpowiada zdrowy rozsądek. W szczególności dotyczy to spraw międzyludzkich, a jeszcze bardziej bliskich związków ich ewolucji i zagrożeń. To najważniejszy obszar życia decydujący o szczęściu lub jego braku. Przydać się tu może pewien drogowskaz. Niestety nie ma w powszechnych systemach nauczania przedmiotu typu: "Psychologia w twoim życiu". Dlatego zabieramy głos w tej audycji próbując w pewnym stopniu nadrobić tę lukę. Ciekawa wydaje nam się sytuacja, w której wyniki badań naukowców perspektywie czasu weryfikowane są przez praktykę pracy z ludźmi. Wtedy okazuje się, co jest naprawdę wartościowe – z wiedzy powstaje mądrość.

Ściśle mówiąc / niedziela 17-18 / Karolina Pondel

Nauki ścisłe nie są zarezerwowane tylko dla elit naukowych – mogą być interesujące i przyjemne. Chcę zachęcić mieszkańców Wrocławia, nie tylko studentów, do zainteresowania się różnymi dziedzinami nauki i do wspólnego pogłębiania wiedzy na jej temat. Czy zastanawialiście się kiedyś czym jest świadomość, skąd biorą się kolory, czy mamy towarzystwo w kosmosie, albo dlaczego nie możemy zbudować perpetum mobile? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziecie w „Ściśle mówiąc”!

Raga Lehestani / niedziela 22-23 / Krzysztof Zuber

Opuszczenie muzycznej strefy komfortu i podróż przez klasyczne ragi Indii – w każdym odcinku inna raga. Każda przedstawiona z punktu widzenia swojego klimatu, symboliki, historii, i miejsca w kulturze. Tylko najlepsi artyści, historyczni i współcześni. A także, dla kontrastu, klasyczna muzyka Chin – minimalistyczne, subtelne brzmienia po orgii dźwięków.
 

Startujemy od 6.03 – do usłyszenia na 91,6 fm!