Oxford Drama – 110

Autor: Szymon Baczyński

Jedni z naszych ulubieńców 1 marca zadeklarowali zakończenie swojej muzycznej działalności jako Oxford Drama. Jako Radio LUZ mamy dla nich skromną laurkę na tę smutną okoliczność.

To wrocławscy reprezentanci, z których świeżego brzmienia i podejścia jesteśmy dumni. Od kameralnego debiutu na scenie w klubie przy Włodkowica 21 niecałe trzy lata temu, poprzez fantastyczny longplay będący jedną z polskich płyt roku 2015, wywiady na naszej antenie, single z marszu stające się mocograjami, aż po występ z okazji 10-lecia obecności Radia LUZ w eterze.

Gosia i Marcin na szczęście nie zostawili nas z pustymi rękami. Na pożegnanie podzielili się dwoma nowymi kompozycjami – "Velvet", "110" oraz remiksem "Melindy" autorstwa Niemocy. Jaka jest druga z nich? Przy odsłuchu można podświadomie odczuwać żal i charakterystyczną ulotność upływania przyjemnych chwil. Podobnie jak wszystkie pozostałe utwory prezentowane po In Awe, "110" stanowi dojrzałą, nieco chłodniejszą kontynuację brzmienia z pierwszej płyty.

Czy to już ostatnia twórczość duetu, pojawiająca się na 91.6 FM? Wierzymy, że nawet jeśli Wrocławianie nie wrócą do wspólnego nagrywania, uraczą nas intrygującymi dźwiękami podpisanymi jako, już zapowiadane, nowe projekty.