Mndsgn – GOTEEM!

Autor: Szymon Baczyński

Nie ma już konieczności wypatrywania wielkich powrotów kolaboracji pokroju Madvillain czy pośmiertnych wydawnictw J Dilli z obozu Stones Throw Records. Wytwórnia z LA doczekała się godnych następców legend, które kształtowały hip-hopowe trendy Zachodniego Wybrzeża kilkanaście lat temu. Teraz za nieśmiertelny wizerunek oficyny dbają między innymi NxWorries i Mndsgn.

Pod pseudonimem tego drugiego skrywa się Ringgo Ancheta, producent filipińskiego pochodzenia, chętnie sięgający do podwalin kalifornijskiego hiphopu w, wygładzonej brzmieniem syntezatora i jego głosu, odsłonie. Pierwszym prezentem, od czasu świetnego zeszłorocznego longplay'a Body Wash, który Mndsgn przygotował fanom, jest singiel "GOTEEM!". Utwór od pierwszych sekund podrywa do tańca za sprawą pulsującego basu i klasycznej słonecznej produkcji rodem z Kalifornii.

Kawałkowi towarzyszyła informacja o krótkiej azjatycko-europejskiej trasie, która rozpocznie się na dniach. Wrocławianom najbliżej będzie do Berlina, gdzie producent pojawi się 29 kwietnia.