Pomoc nie gryzie! Adoptuj zwierzaka!

Autor: Marcin Tomaszewski

pomocPlac Grunwaldzki zazielenił się 1 grudnia. Zobacz niecodzienny happening!

 

Pomoc nie gryzie to akcja społeczna, która pokazuje mieszkańcom Wrocławia, jak wiele psów i kotów latami czeka na nowy dom. 1 grudnia w jednym z wrocławskich przejść podziemnych miejskie schronisko i Grupa Me & My Friends połączyły siły, by zachęcić do adopcji zwierząt. Zielony balonik ze zdjęciem i historią czworonożnego staruszka stał się symbolem akcji.

 

W czwartkowe popołudnie pod sufitem ruchliwego przejścia podziemnego pod Rondem Reagana – w ramach akcji Pomoc nie gryzie – zawisło kilkaset zielonych balonów. Każdy z nich to historia jednego z podopiecznych wrocławskiego schroniska dla zwierząt – by ją poznać, wystarczyło chwycić wstążkę. Na przywiązanych do niej zdjęciach zostały przedstawione psy i koty, które najdłużej czekają na nowy dom. Przechodnie, którzy zabrali ze sobą balon, wykonali wyjątkowy gest. Dzięki nim wizytówki: Antonia, Balbinki, Big Bena, Bigera, Brutusa, Cezarego, Czako, Czarnego Dziadka, Dory, Fionki, Hadesa, Kefirka, Larego, Miry, Moni, Pika, Pudża, Pusi, Ramisa, Shadowa, Stefana zostały podane dalej: tym, którzy marzą o czworonogu.

 

clipboard

Aktualnie na adopcję czeka ponad 300 zwierząt. Wykwalifikowany personel schroniska pomaga w wyborze pupila. Ważne są: doświadczenie, tryb życia rodziny oraz domowe możliwości utrzymywania zwierzaka. – Mam nadzieję, że symboliczna adopcja pozwoli choć na chwilę zatrzymać się przy problemie szukania domów dla wiekowych zwierząt. Każdy zielony balonik to sposób na podanie dalej prawdziwej historii jednego z naszych psów i kotów. We wrocławskim schronisku można znaleźć szczeniaczki oraz seniorów. O adopcję tych drugich zawsze jest najtrudniej. Ludzie obawiają się tego, czy sprostają wychowaniu dorosłego psa. Jednak czasami wystarczy, że zobaczą, pogłaszczą i zakochają się w jednym z naszych psich staruszków. – mówi Aleksandra Cukier z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które zarządza schroniskiem przy ul. Ślazowej.

 

W ramach akcji Pomoc nie gryzie w grudniu we wrocławskiej komunikacji miejskiej będzie można lepiej poznać historie wszystkich zwierząt, które czekają na nowy dom w schronisku.

 

Akcja Pomoc nie gryzie odbyła się dzięki wsparciu następujących firm i instytucji: Fatt Media, Gaudeo Balonowe Studio Dekoratorskie, drukarnia GRUNWALD24, drukarnia KiD, MPK Wrocław, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ZDiUM.

Dziękujemy!

Patronat medialny: Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto Wrocław, Akademickie Radio LUZ, Internetowa Telewizja Dolnego Śląska DTV24, Echo24, Wroclaw.doba.pl

 

Więcej informacji:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu: https://www.facebook.com/schronisko.wroclaw/,

www.schroniskowroclaw.pl,

#PomocNieGryzie #PomaganieJestFajne #PomagamNieTylkoOdSwieta

www.facebook.com/pomocniegryzie, www.pomocniegryzie.pl

Zmienimy życie potrzebującym zwierzakom!

pudzo