KGHM Polska Miedź S.A.

Autor: Anna Geryn

CSR czyli biznes odpowiedzialny społecznie

 

Biznes skuteczny i przynoszący zyski, zdaniem wielu jego przedstawicieli dziś już nie wystarcza. Nadszedł czas biznesu odpowiedzialnego społecznie i zaangażowanego w otaczającą go społeczność. Im większa firma, tym większe oczekiwania. Największy pracodawca na Dolnym Śląsku poprzeczkę siłą rzeczy postawioną ma bardzo wysoko. CSR jest jednym z ważnych obszarów  działalności KGHM Polska Miedź S.A. przyznaje Sylwester Peno z Departamenu Komunikacji i CSR. Włączyliśmy go w naszą strategię biznesową tworząc i przyjmując w 2012 roku „Strategię o społecznej odpowiedzialności biznesu” – podkreśla Peno. Pozwoliło to scalić i uporządkować wszystkie nasze działania podejmowane na tym polu.

 

 

Odpowiedzialność społeczną KGHMu szczególnie łatwo wskazać w dziedzinie ekologii. Jako firma wydobywcza Polska Miedź znacząco wpływa na środowisko naturalne. Mamy tego świadomość, od odpowiedzialności nie uciekamy i uciekać nie chcemy – zaznacza Janusz Piątkowski, dyrektor  Departamentu Polityki Ekologicznej w KGHM Polska Miedź S.A.

 

 

Ekologia i polityka prozdrowotna połączone zostały w jeden program Eko-zdrowie wyjaśnia Sylwester Peno z Departamenu Komunikacji i CSR KGHMu. Do istniejących już programów badań profilaktycznyych, organizacji zielonych szkół czy doskonalenia pływania, dodamy jeszcze zajęcia z nauki pływania dla najmłodszych mieszkańców czy zajęcia z instruktorem Nordic Walking dla naszych seniorów zapowiada Peno.

 

 

Eko-zdrowie to nie jedyny z nowych programów CSRowych naszej firmy zaznacza Sylwester Peno.

 

 

Oba programy wystartować mają jeszcze w tym roku.