Bombay Bicycle Club – It’s Alright Now

Autor: Łukasz Sidorkiewicz

bbc_normalPoprawność polityczna jeszcze nie wymaga od Bombay Bicycle Club zmiany miasta z ich nazwy na Mumbaj, a pomimo długiej nieobecności w muzycznym świecie, nie zniknęli ze świadomości słuchaczy. Wręcz przeciwnie! Powracają z nowym zapasem energii i mnóstwem pomysłów na siebie. Co prawda ciężko powiedzieć, czego spodziewać się po nich w kwestiach muzycznych, gdyż premiera ich kolejnego krążka odbędzie się dopiero na początku stycznia. Jednak najnowsze single promujące wydawnictwo "So Long, See You Tomorrow" trzymają poziom, do którego zostaliśmy już przyzwyczajeni.

Więcej można natomiast powiedzieć o pomysłach na wizualną promocję twórczości Bombajskiego Klubu Rowerowego. Pierwszemu singlowi z nadchodzącego wydawnictwa, "Carry Me" towarzyszył niezwykły teledysk, którego poszczególne klatki przeplatają się z animacjami, za które odpowiedzialny jest całkiem pokaźny zespół artystów. Dodatkowo cały klip jest interaktywny, przez co możemy sami manipulować pozycjami poszczególnych członków zespołu podczas trwania teledysku. Wyjątkowe jest również całe wydawnictwo, które składa się z ośmu obrazków, które odpowiednio połączone tworzą animowaną historię. 

A jaki będzie kolejny krok zespołu? To z pewnością okaże się już wkrótce, bowiem właśnie ukazał się ich kolejny singiel "It's Allright Now". Zdecydowanie bardziej pozytywny niż jego poprzednik ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców i sprawić, że na "So Long, See You Tomorrow" będziemy czekać z niecierpliwością.